Pompy próżniowe

Pompy próżniowe

related

W procesach przemysłowych oprócz elektryczności i sprężonego powietrza jako źródło energii jest wykorzystywana próżnia. Dzięki efektywności większej od sprężonego powietrza, stosowana jest w szerokiej gamie procesów przemysłowych wszędzie tam, gdzie energia zasysania pomaga w odgazowaniu lub w tworzeniu kształtów z wysoką precyzją.

Zapytaj o cenę >>

 

 

 

Pompa próżniowa Pneumofore z serii UV

Typoszereg tej serii tworzy pięć urządzeń o mocy elektrycznej od 5,5 do 75 kW. Osiągają one bardzo wysoki stopień próżni rzędu 1 - 0,5 mbar. Charakteryzują się ponadto praktycznie stałą wydajnością dla szerokiego zakresu ciśnień i zmniejszającym się poborem energii elektrycznej przy zbliżaniu się do wartości maksymalnej. Pozwala to na osiągnięcie wydajności porównywalnej z wydajnością innych typów pomp o znacznie większej mocy.

Działanie pomp bez wykorzystania układu wody chłodzącej pozwala na uniknięcie problemów z osadzaniem się kamieni, utrzymaniem optymalnej temperatury wody oraz niestabilnym poziomem próżni. Pozwala także na wyeliminowanie kosztownego systemu uzdatniania wody oraz wodnych pomp obiegowych niezbędnych dla optymalnych warunków chłodzenia.

Oferowane urządzenia serii UV, z uwagi na zastosowanie chłodzenia powietrzem oraz unikalnej technologii stopnia łopatkowego, posiadają znacznie niższe zużycie energii w porównaniu do urządzeń z pierścieniem wodnym o tym samym poziomie nominalnego przepływu.

Jednym z kluczowych parametrów w tej technice jest wydajność maszyny przy maksymalnie niskim podciśnieniu. Poziom 50 mbar (podstawowy poziom dla pewnych procesów technologicznych) jest dla pomp z pierścieniem wodnym prawie nie do osiągnięcia. Dla porównania oferowane urządzenia Pneumofore UV generują 21% więcej próżni od innych jednostopniowych urządzeń tego typu, co pozwala na zastosowanie sprzętu o mniejszej mocy silnika elektrycznego.

Pompy z pierścieniem cieczy są również często stosowane w celu usunięcia kondensatu, jednakże należy pamiętać, że powoduje to dwie podstawowe niedogodności:

  • zwiększony nawet do 40% pobór energii elektrycznej
  • możliwość uzyskania maksymalnego poziomu próżni w wysokości 92%

Co dzieje się z wilgocią wewnątrz pompy z zamkniętym obiegiem oleju, który zastosowany jest w serii Pneumofore UV? Dzięki temperaturze pracy w okolicach 100 stopni C nie jest wytwarzany żaden kondensat w obiegu olejowym, natomiast wilgotność powietrza staje się parą i jest usuwana w postaci niezaolejonej do atmosfery.

Każda pompa próżniowa UV jest zgodna z międzynarodowymi normami. To urządzenia cenione w wielu gałęziach przemysłu ze względu na niskie koszty eksploatacji, standardy bezpieczeństwa, nieszkodliwość dla środowiska, stosunkowo niewielkie rozmiary, wysoką wydajność, prostotę wykonania, niezawodność i niezmienną w czasie efektywność. Są to urządzenia gotowe do pracy, wystarczy podłączyć je do sieci elektrycznej i instalacji.

Seria UVL i UVD - stanowiskowe pompy próżniowe >>

 

Do pobrania Kalkulatory

Zapytaj o cenę

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem S.A. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem S.A., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.