Do pobrania Kalkulatory

Aktualności

100 000 godzin pracy sprężarek łopatkowych HYDROVANE

4 września 2014 godz. 14:51

100 000 godzin pracy sprężarek łopatkowych HYDROVANE

Wiodący producent porcelany stołowej wybiera dla siebie sprężarki bazując na swoimi bogatym doświadczeniu nabytym w czasie dekad produkcji. Posługuje się analizą wybierając rozwiązania techniczne o cechach najbardziej trwałych.
Typowa produkcja porcelany stołowej jest prowadzona w ruchu ciągłym z małą fluktuacja poziomu zapotrzebowania na sprężone powietrze przeznaczonego głównie na potrzeby licznych manipulatorów podnoszących, przenoszących i delikatnie opuszczających masę porcelanową i niewykończone półprodukty.
Sprężone powietrze jest, więc potrzebne, jako jedna z form energii, takiej jak elektryczność czy gaz. Zatrzymanie dostaw sprężonego powietrza skutkuje zatrzymaniem produkcji. Tak jak elektryczność zasila linie produkcyjne, sprężone powietrze jest krytycznym czynnikiem zapewniającym szybkość produkcji.
Niewiele osób jest zatrudnionych przy produkcji porcelany stołowej bezpośrednio przy maszynach produkcyjnych. Wszyscy technicy mają za zadanie dokładne ustawianie i nadzór nad procesem produkcyjnym na wszystkich etapach. Nie mają wolnego czasu na sprawdzanie zewnętrznych urządzeń takich jak sprężarki powietrza. Dlatego też wybór sprężarek uwzględnia całkowitą żywotność maszyn oraz koszty działania, części zamiennych oraz koszty napraw. Przy takim podejściu koszt zakupu okazuje się kosztem bardzo małym, przy żywotności przekraczającej 100 000 godzin pracy wynoszącej zaledwie kilkanaście procent.
Priorytetem jest bezproblemowe działanie z wymaganiami małej konserwacji i stałą niezawodnością po 100 000 godzinach pracy.
Dostawy sprężarek Hydrovane do Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A odbywały się już w roku 2000. Kluczowym dla sprężarek łopatkowych Hydrovane jest mechaniczny stopień sprężający, który zasadniczo nie zmienia się. Zmiany w dostarczanych sprężarkach dotyczyły sposobu sterowania.
Łatwość instalacji i działania sprężarek łopatkowych, która naszym skromnym zdaniem, przewyższa technicznie każdą inną technologię sprężania powietrza, przemawia do pracowników wydziałów produkcyjnych.
Fakty są czytelne. Stopień sprężający w sprężarkach łopatkowych nie jest częścią eksploatacyjną. Nie wymaga wymiany nawet po przebiegu ponad 100 000 godzin pracy. Wymaga jedynie przeglądów, wymiany filtrów i zmiany oleju, aby pracować niezawodnie i płynnie.