Gardner Denver

Gardner Denver

related

Grupa Przemysłowa Gardner Denver należy najstarszych, wiodących dostawców sprężarek powietrza i pomp próżniowych. Jest częścią Gardner Denver, światowego producenta technologii dla różnorodnych zastosowań w sektorze przemysłowym, medycznym, ochrony środowiska, energetycznym, transportowym i technicznym.

Obecnie jest wiodącym światowym dostawcą sprężarek powietrza i pomp próżniowych w różnych technologiach. Zaopatruje zarówno użytkowników końcowych, jak i producentów maszyn i urządzeń na całym świecie.

Produkty Gardner Denver cechuje wysoka jakość wykonania, niezawodność i energooszczędność. Dlatego są tak chętnie wybierane przez Klientów i działają w bardzo wielu zastosowaniach w sektorze produkcji i przetwórstwa.

W ofercie tej marki znajdują się wszechstronne sprężarki (od nisko- do wysokociśnieniowych), dmuchawy wykonywane na specjalne zamówienie klienta, oraz pompy próżniowe wykorzystywane w sektorach obejmujących produkcję ogólną, przemysł samochodowy, oczyszczanie ścieków, przemysł spożywczy, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz energetykę.

 

Co obejmuje zestaw sprężarki Gardner Denver?

Kompletny zestaw sprężarki jest produkowany zgodnie z wysokimi standardami produkcyjnymi Gardner Denver, wymaganiami CE i normami jakości ISO 9001.

Standardowy zakres dostawy obejmuje:

 • pakiet sprężarki chłodzonej powietrzem (gotowy do pracy),
 • najnowocześniejszą konstrukcję stopnia sprężającego z wbudowanym filtrem oleju i zaworem regulacji oleju,
 • silnik asynchroniczny o sprawności IE3 i stopniu ochrony IP55,
 • obudowę z wyjmowanymi drzwiami dla łatwego dostępu serwisowego,
 • sterownik GD Pilot TS programowalny w różnych językach,
 • kompletne oprzyrządowanie zapewniające pełną ochronę, alarmy i komunikaty ostrzegawcze dostępne zdalnie,
 • układy elektryczne o stopniu ochrony IP 55 zapewniające zwiększoną ochronę środowiskową, ograniczające wnikanie pyłu i cieczy,
 • rozrusznik gwiazda-trójkąt o obniżonym napięciu,
 • zintegrowany napęd o zmiennej częstotliwości (VFD) w modelach VS,
 • silnik IE4 o sprawności super premium (dostępny opcjonalnie),
 • dopuszczalną temperaturę pracy do 45°C,
 • napełnienie olejem syntetycznym,
 • 10-letnią gwarancję na stopień sprężający oraz 6-letnią na pozostałe elementy lub 44 tys. godzin, w zależności co wystąpi pierwsze,
 • monitoring i sterowanie przez Internet – moduł iConn.

 

Co wyróżnia produkty marki Gardner Denver?

Wlotowy filtr powietrza

Filtracja powietrza wlotowego jest realizowana przez duży oczyszczacz powietrza typu suchego. Minimalna skuteczność przy 3 mikronach wynosi 99,0% (ISO 12103-1 A2). Filtr wlotowy jest przewymiarowany w celu zmniejszenia spadku ciśnienia nawet przed kompresją, aby zmaksymalizować wydajność pakietu. Gardner Denver używa 2-stopniowego elementu tkanego zapewniającego najwyższą wydajność przez cały okres eksploatacji.

Moduł sprężania (stopień sprężający)

Moduł sprężający powietrze jest podstawowym elementem każdego zespołu sprężarki śrubowej. Niezawodność, wydajność i efektywność wynikają z jego projektu, tolerancji wykonania i precyzyjnego montażu. Wszystkie pozostałe elementy systemu sprężarki są w zasadzie urządzeniami pomocniczymi i kontrolnymi, których zadaniem jest zapewnienie niezawodnej pracy i wydajności.

Moduł sprężający jest produkowany na najnowocześniejszych obrabiarkach CNC i kontrolowany za pomocą dokładnej technologii monitoringu 3D.

System uszczelnienia wału "fail-safe" eliminuje wycieki oleju z obudowy. Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji trzech
O-ringów minimalizujemy czas przestoju sprężarki.

Co sprawia, że moduł sprężania powietrza Gardner Denver jest wyjątkowy?
Całkowicie zaprojektowany blok sprężarki z wysoce zoptymalizowanym profilem wirnika maksymalizuje wydajność w całym
zakresie pracy. Gardner Denver stosuje ulepszone szczeliny profilowe, wysoką dokładność powierzchniową we wszystkich zakresach, dzięki zastosowaniu procesu odwrotnego toczenia przy użyciu nowej technologii oprzyrządowania i 5-osiowej obróbki obudowy. Wysoka jakość i niezawodność naszych bloków śrubowych jest potwierdzona 10-letnią gwarancją (44 000 godzin). Dzięki częściowo zintegrowanej konstrukcji i głównym elementom, takim jak zawór zwrotny wlotowy, filtr oleju lub zawór termostatyczny, zamontowanym bezpośrednio na obudowie bloku, drogi powietrza są skrócone i zoptymalizowane pod kątem minimalnego spadku ciśnienia, a połączenia powietrza i oleju są zredukowane do minimum. Dzięki temu możliwość wystąpienia wycieków zostaje zminimalizowana.

 

Zobacz produkty marki Gardner Denver 

 

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa