Realizacje

Realizacje

Do najważniejszych sektorów przemysłu, w których instalujemy nasze systemy sprężonego powietrza należą:

- budownictwo (m.in. narzędzia pneumatyczne, wentylacja, klimatyzacja),
- energetyka (m.in.sterylizacja narzędzi medycznych i laboratoria),
- motoryzacja (m.in. lakiernie, cięcie plazmowe, spawanie).

Z powodzeniem kompresory te znajdują zastosowanie także w rolnictwie, transporcie, przemyśle morskim, farmaceutycznym czy w wojskowości. Do naszych klientów należą takie firmy jak: Philips Lighting Polska, Volvo Polska, Zakłady Chemiczne Police, Can-Pack, Huta Szkła Jedlice, Huta Szkła Sieraków, Smurfit Kappa, Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana, Dr. Oetker, Orkla Foods, Zakłady Mięsne Mazury, Elektromontaż, Invest Rem, Seeger Dach, PKN Orlen, International Paper, Solbet Stalowa Wola , Polska Grupa Farmaceutyczna Łódź i Limito Grudziadz.

 Nasze realizacje:

 

related
Przemysł farmaceutyczny

1. Sprężarkownia z układem przygotowania powietrza do klasy 1.3.1 (zgodnie z normą ISO 8573-1) o sumarycznej wydajności 6,25 m3/min @ 10 bar.

Kompleksowe wykonanie instalacji pneumatycznej metodą spawania ze stali nierdzewnej (304L)  wraz z podłączeniem sprężarkowni i montażem punktów odbioru. Dodatkowo wykonanie walidacji.

related
Przemysł spożywczy

1. Sprężarkownia z układem przygotowania powietrza do klasy 2.4.2 (zgodnie z normą ISO 8573-1)  o sumarycznej wydajności 12,12 m3/min @ 10 bar.

Dodatkowo kompleksowe wykonanie instalacji sprężonego powietrza wykonanej z POLIPROPYLENU wraz z zejściami od głównego kolektora na proces produkcyjny do odbiorników, wykonana z rury ze stali nierdzewnej (304L) z gładkimi ściankami wewnątrz (metoda spawania). Rura dedykowana dla instalacji pneumatycznych wraz z doprowadzeniem do punktów odbioru zakończonymi zaworami kulowymi.

related
2. Próżnia centralna wykonana na 8 pompach próżniowych Pneumofore model UV16 o łącznej wydajności 7768 m3/h i mocy 176 kW. Instalacja składa się z dwóch niezależnych linii produkcyjnych, po 4 pompy UV16 na każdą linię. Każda z instalacji próżniowej składa się dodatkowo ze zbiornika próżniowego o pojemności 3 tys. litrów wyposażonego w automatyczny próżniowy spust kondensatu TV50 oraz z demistera próżniowego DVF200, którego zadaniem jest usunięcie z zasysanej próżni zanieczyszczeń stałych i płynnych. Praca pomp próżniowych na każdej z linii produkcyjnych zarządzana jest przez sterownik nadrzędny Logik 110.
related
3. Próżnia centralna wykonana na 3 pompach próżniowych Pneumofore model UV16 o łącznej wydajności 2913 m3/h i mocy 66 kW.

Instalacja próżniowa składa się dodatkowo ze zbiornika próżniowego o pojemności 3000 litrów wyposażonego w automatyczny próżniowy spust kondensatu TV50 oraz z demistera próżniowego DVF200, którego zadaniem jest usunięcie z zasysanej próżni zanieczyszczeń stałych i płynnych. Praca pomp próżniowych zarządzana jest przez sterownik nadrzędny Logik 110.

related

4. Próżnia centralna wykonana na zespole pomp próżniowych GC12.5-400 składającym się z pompy próżniowej olejowej model PVL400 i pompy roots'a model GMa12.5. Łączna wydajność zestawu pomp wynosi 1000 m3/h, moc zestawu pomp wynosi 11,5 kW. Dzięki zastosowaniu pompy roots'a możliwa jest do osiągnięcia próżnia na poziomie 0,01 mbar abs. (99,999% próżni). Instalacja składa się także z filtra próżniowego z wkładem poliestrowym, zbiornika próżniowego o pojemności 3000 litrów wyposażonego w automatyczny próżniowy spust kondensatu TV50 oraz szafy sterowniczej zarządzającej pracą zespołu pomp.

related

5. Sprężarkownia o sumarycznej wydajności 50,64 m3/min @ 8 bar

related

Branża ceramiczna

1. Sprężarkownia z układem przygotowania powietrza do klasy 2.4.2 (zgodnie z normą ISO 8573-1)  o sumarycznej wydajności 76,72 m3/min @ 8 bar wraz z nadrzędnym systemem sterowania sprężarkami.

related

Branża szklarska

1. Próżnia centralna wykonana na 6 pompach próżniowych Pneumofore model UV16 o łącznej wydajności 5826 m3/h i mocy 132 kW. Instalacja składa się z dwóch linii produkcyjnych, każdą z linii zasilają po 3 pompy UV16

Każda z instalacji próżniowej składa się dodatkowo ze zbiornika próżniowego o pojemności 3000 litrów oraz z demistera próżniowego DVF200. Zadaniem demistera jest usunięcie z zasysanej próżni zanieczyszczeń stałych i płynnych np. olejowych i grafitowych.

related

Branża szklarska

1. Próżnia centralna wykonana na 7 pompach próżniowych Pneumofore model UV16 o łącznej wydajności 6797 m3/h i mocy 154 kW. Instalacja składa się z dwóch linii produkcyjnych, pierwszą z linii zasilają 3 pompy UV16, drugą z linii zasilają 4 pompy UV16.

Każda z instalacji próżniowej składa się dodatkowo ze zbiornika próżniowego o pojemności 3000 litrów oraz z demistera próżniowego DVF200. Zadaniem demistera jest usunięcie z zasysanej próżni zanieczyszczeń stałych i płynnych np. olejowych i grafitowych.

related

Branża oświetleniowa

1. Próżnia centralna zasilana przez pompę próżniową Pneumofore model UV50 o wydajności 2700 m3/h i mocy silnika 75 kW. Instalacja dodatkowo wyposażone w demister próżniowy DVF300.

Rurociąg główny o średnicy DN500. Instalacja próżniowa wykonana ze stali nierdzewnej L304 spawanej.

 

 

 

Zobacz w jakich firmach pracują sprężarki Hydrovane:

 

related
Firma Hydrovane wspłpracuje z Blackpool Transport Services Ltd przy pracach projektowych i instalacyjnych nowych systemów sprężonego powietrza (ASM) w najstarszych na świecie elektrycznych tramwajach ulicznych.
related
Firma Hydrovane Transit wspomagała producenta maszyn kolejowych Robel w projektowaniu, konstrukcji i instalacji modułu sprężonego powietrza (ASM) w ich najnowszym pojeździe szynowym.
related
Wrightbus Limited, producent nowych autobusów dla Londynu (NBfL) wybrał sprężarki Hydrovane do zasilania systemów pneumatycznych we wszystkich 600 autobusach hybrydowych.
related
Czas pracy trzech sprężarek Hydrovane przekroczył magiczną liczbę 310000 roboczogodzin w Dundee Energy Recycling Ltd (Dundee Energy), od momentu, gdy zakład produkcji energii z odpadów zaczął działać w 1999 roku.
related
33 sprężarki Hydrovane o mocy 37kW umożliwiły światowemu producentowi aluminium, firmie Alcoa, zwiększyć produktywność i obniżyć koszty utrzymania instalacji sprężonego powietrza w fabryce aluminium w San Ciprián w Hiszpanii.
related
Stocznia jachtowa w Suffolk, produkująca i naprawiająca łodzie, wykorzystuje w swoich warsztatach sprężarki Hydrovane od ponad 30 lat. Są one regularnie serwisowane, a przy przeglądach są wykorzystywane tylko oryginalne części i smary.
related
Łopatkowa sprężarka Hydrovane została wykorzystana w pionierskich testach redystrybucji biometanu do państwowej sieci gazowej - Northern Gas Networks & National Grid. Hydrovane dostarczyło sprężarkę do gazu o mocy 22 kW do instalacji testowej w stacji redukcyjnej gazu w Skipton.
related
Hydrovane dostarczyło firmie Berezan Management sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej. Wpłynęło to pozytywnie na ponoszone koszty energii i czynniki środowiskowe, takie jak wycieki oleju.

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa