Pompy próżniowe serii UV

Pompy próżniowe

Jednym z kluczowych parametrów pomp UV marki Pneumofore jest wydajność maszyny przy maksymalnie niskim podciśnieniu. Poziom 50 mbar (podstawowy poziom dla pewnych procesów technologicznych) jest dla pomp z pierścieniem wodnym prawie nie do osiągnięcia. Dla porównania oferowane urządzenia Pneumofore UV generują 21% więcej próżni od innych jednostopniowych urządzeń tego typu, co pozwala na zastosowanie sprzętu o mniejszej mocy silnika elektrycznego.
Pompy z pierścieniem cieczy są również często stosowane w celu usunięcia kondensatu, jednakże należy pamiętać, że powoduje to dwie podstawowe niedogodności:

 • zwiększony nawet do 40% pobór energii elektrycznej
 • możliwość uzyskania maksymalnego poziomu próżni
  w wysokości 92% 

 

 

Seria UV marki Pneumofore to pompy dedykowane do instalacji próżni centralnej

 Charakterystyka pomp próżniowych Pneumofore z serii UV:

 • moc elektryczna od 5,5 do 150 kW
 • bardzo wysoki stopień próżni rzędu 1 - 0,5 mbar.
 • stała wydajność dla szerokiego zakresu ciśnień
 • zmniejszający się pobór energii elektrycznej przy zbliżaniu się do wartości maksymalnej.
 • wydajność porównywalna z wydajnością innych typów pomp o znacznie większej mocy
 • nie wykorzystują układu wody chłodzącej


Dodatkowo urządzenia te posiadają:

 • Bezpośrednie przeniesienie napędu z silnika do układu pompującego charakteryzujące się minimalnymi stratami energii.
 • Dźwiękochłonną obudowę ograniczającą poziom hałasu do wartości 68 do 78 dB (A)
 • Panel sterowania wyposażony w manometry, wskaźnik spadku ciśnienia na separatorze oleju, licznik czasu pracy, sygnalizację stanu aktywnych obwodów sterowania, ręczny wyłącznik awaryjny, oraz kluczykowy włącznik zasilania.


Każda pompa próżniowa UV jest zgodna z międzynarodowymi normami. To urządzenia cenione w wielu gałęziach przemysłu ze względu na niskie koszty eksploatacji, standardy bezpieczeństwa, nieszkodliwość dla środowiska, stosunkowo niewielkie rozmiary, wysoką wydajność, prostotę wykonania, niezawodność i niezmienną w czasie efektywność. Są to urządzenia gotowe do pracy, wystarczy podłączyć je do sieci elektrycznej i instalacji.

Działanie pomp bez wykorzystania układu wody chłodzącej pozwala na uniknięcie problemów z osadzaniem się kamieni, utrzymaniem optymalnej temperatury wody oraz niestabilnym poziomem próżni. Pozwala także na wyeliminowanie kosztownego systemu uzdatniania wody oraz wodnych pomp obiegowych niezbędnych dla optymalnych warunków chłodzenia.

Oferowane urządzenia serii UV, z uwagi na zastosowanie chłodzenia powietrzem oraz unikalnej technologii stopnia łopatkowego, posiadają znacznie niższe zużycie energii w porównaniu do urządzeń z pierścieniem wodnym o tym samym poziomie nominalnego przepływu.

Co dzieje się z wilgocią wewnątrz pompy z zamkniętym obiegiem oleju, który zastosowany jest w serii Pneumofore UV?

Dzięki temperaturze pracy w okolicach 100 stopni C nie jest wytwarzany żaden kondensat w obiegu olejowym, natomiast wilgotność powietrza staje się parą i jest usuwana w postaci niezaolejonej do atmosfery.

Seria UV - podstawowe elementy

1. Duży separator oleju z powietrza wylotowego i odzysk oleju gwarantują czyste i bezolejowe powietrze2. Chłodnica oleju i wentylator
3. Filtr powietrza wlotowego z poliestrowym wkładem (5 mikronów).
4. Zintegrowany zawór zwrotny zabezpiecza układ próżni przed zwrotnym przepływem oleju
5. Filtr oleju (możliwość czyszczenia) w układzie smarowania.
6. Zawór termostatyczny zabezpieczający system przed nadmiernym wzrostem temperatury oleju
7. Wirnik z łopatkami ze specjalnego stopu aluminium gwarantującymi tradycyjne dla pomp Pneumofore aktywne uszczelnienie i stabilną jakość działania nawet po kilku dziesięcioleciach pracy, brak zużycia mechanicznego i utraty wydajności oraz zmniejszenie kosztów działania i obsługi.
8. Przelew oleju
9. Pneumatycznie sterowany zawór wlotowy zabezpieczający pompę przed przekroczeniem zakresu roboczego i umożliwiający natychmiastowe uruchomienie pompy ze stanu gotowości.

 

Seria UVL i UVD - stanowiskowe pompy próżniowe >>

 

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa