Pompy śrubowe i pompy łopatkowe
Wykres przedstawia porównanie szybkości pompowania trzech typów urządzeń wykorzystywanych współcześnie w przemyśle.
- Czerwona linia przedstawia szybkość działania nowych urządzeń z serii UV,
- Niebieska linia przedstawia szybkość działania jednostopniowych śrubowych urządzeń (pompy śrubowe) o ciśnieniu końcowym 10 mbar,
- Zielona linia przedstawia szybkość działania pomp z płaszczem wodnym.
Szybkość działania urządzeń Pneumofore jest większa o 50 % od wersji śrubowych i zwiększa się wraz ze spadkiem ciśnienia.
Charakterystyka wydajności pompy próżniowej
Efekty zastosowania pomp łopatkowych to oszczędność energii na poziomie 20 – 30% w pracy urządzenia. Zwrot kosztów inwestycji u niektórych producentów opakowań szklanych osiągnięto już po 4 miesiącach. Prawidłowo zaprojektowana instalacja zapewnia długą, ekonomiczną i bezusterkową eksploatację urządzeń.
Rozwiązania marki Pneumofore pozwalają obniżyć wydatki na energię oraz emisję związków węgla. Pompy z serii UV cechuje zmniejszone zapotrzebowanie na czynności konserwacyjne i naprawcze, co przekłada się na zmniejszenie kosztów cyklu życia systemu. W urządzeniach tych zostaje zachowany wysoki poziom efektywności energetycznej przy wykorzystaniu o 25%-50% mniej elektryczności niż w przypadku innych technologii. Energia pochłania około ¾ kosztu cyklu życia instalacji w okresie letnim, czego wynika, że zastosowanie tych urządzeń jest niezwykle opłacalne.