Pompy śrubowe i łopatkowe - porównanie

Pompy śrubowe i łopatkowe

Pompy śrubowe i pompy łopatkowe

Wykres przedstawia porównanie szybkości pompowania trzech typów urządzeń wykorzystywanych współcześnie w przemyśle.

  • Czerwona linia przedstawia szybkość działania nowych urządzeń z serii UV,
  • Niebieska linia przedstawia szybkość działania jednostopniowych śrubowych urządzeń (pompy śrubowe) o ciśnieniu końcowym 10 mbar,
  • Zielona linia przedstawia szybkość działania pomp z płaszczem wodnym.

Szybkość działania urządzeń Pneumofore jest większa o 50 % od wersji śrubowych i zwiększa się wraz ze spadkiem ciśnienia.

pompy3pompy3 Charakterystyka wydajności pompy próżniowej

Efekty zastosowania pomp łopatkowych to oszczędność energii na poziomie 20 – 30% w pracy urządzenia. Zwrot kosztów inwestycji u niektórych producentów opakowań szklanych osiągnięto już po 4 miesiącach. Prawidłowo zaprojektowana instalacja zapewnia długą, ekonomiczną i bezusterkową eksploatację urządzeń.

Rozwiązania marki Pneumofore pozwalają obniżyć wydatki na energię oraz emisję związków węgla. Pompy z serii UV cechuje zmniejszone zapotrzebowanie na czynności konserwacyjne i naprawcze, co przekłada się na zmniejszenie kosztów cyklu życia systemu. W urządzeniach tych zostaje zachowany wysoki poziom efektywności energetycznej przy wykorzystaniu o 25%-50% mniej elektryczności niż w przypadku innych technologii. Energia pochłania około ¾ kosztu cyklu życia instalacji w okresie letnim, czego wynika, że zastosowanie tych urządzeń jest niezwykle opłacalne.

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem S.A. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem S.A., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.