Separatory cyklonowe

Separatory cyklonowe

Separatory cyklonowe

W procesie uzdatniania sprężonego powietrza separatory cyklonowe odprowadzają z medium roboczego kondensat wodno-olejowy. Sprężone powietrze wpuszczane jest do separatora cyklonowego, gdzie następuje silne zawirowanie wywołane przez specjalną kierownicę. Kondensat skrapla się i siłą odśrodkową zostaje wyrzucony na ścianki separatora, a następnie spływa do zbiornika. Stamtąd odprowadzany jest na zewnątrz za pomocą zaworu. Konstrukcja urządzenia zawiera przegrodę usytuowaną tuż nad dnem zbiornika, aby zapobiegać cofaniu kondensatu wskutek porwania go przez przepływający centralnie strumień sprężonego powietrza.

 

Konstrukcja odwadniacza cyklonowego:

- obudowa,

- oddzielacz odśrodkowy,

- osłona separująca,

- zawór spustowy kondensatu.

Separator cyklonowy jest urządzeniem wydajnym i tanim w eksploatacji z uwagi na brak konieczności stosowania wymiennych wkładów filtracyjnych. Urządzenie oczyszcza powietrze sprężone ze skutecznością sięgającą 99% cząsteczek o wielkości od 10 do 50 mikronów. Zastosowanie tego elementu w układzie uzdatniania sprężonego powietrza pozwala na znaczne zmniejszenie wilgotności i zanieczyszczeń w całej instalacji, a co za tym idzie wydłużenie żywotności wkładów filtracyjnych w jej elementach. Aby dopasować odpowiednią wielkość separatora cyklonowego, należy wziąć pod uwagę wydajność sprężarki, wymaganą jakość sprężonego powietrza oraz ciśnienie robocze. Tego typu odwadniacze nie eliminują z powietrza pary wodnej. Para skrapla się w rurociągu już za separatorem.

W ofercie BP  Techem znajdziecie Państwo szeroki wybór separatorów cyklonowych o zróżnicowanych wydajnościach. Dzięki temu możecie Państwo dopasować system uzdatniania powietrza sprężonego do swoich indywidualnych potrzeb. To urządzenie jest doskonałym wsparciem dla osuszaczy i filtrów. Wpływa na przedłużenie ich żywotności i wydajności.

Umiejscowienie separatora cyklonowego

Odwadniacz cyklonowy może być zainstalowany bezpośrednio przed osuszaczem chłodniczym albo tuż za sprężarką, w sytuacji kiedy nie ma zbiornika sprężonego powietrza, zbiornik jest znacznie oddalony lub kiedy przewód powietrza sprężonego wznosi się pionowo.

Oszczędność eksploatacji

Separatory cyklonowe są bardzo ekonomiczne, ponieważ pracują bez zastosowania części ruchomych, które mogłyby ścierać się lub uszkadzać. Taka konstrukcja zwiększa trwałość urządzenia, jak również jego wydajność w procesie uzdatniania sprężonego powietrza. Opcjonalnie odwadniacz może zostać wyposażony w elektronicznie regulowany spust kondensatu (w wersji standard spust manualny). Urządzenie pracuje z bardzo niewielką utratą ciśnienia.

 

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa