Seria CM z chłodzeniem wodnym

Seria CM z chłodzeniem wodnym silnika

Wydajność pompowania: 170–15 330 m3/h

Pompy Rootsa PVR z silnikiem w hermetyczniej obudowie (CM) są przeznaczone do transportu gazów obojętnych. Znajdują zastosowanie zwłaszcza w przemysłowych instalacjach wysokiej próżni. Seria charakteryzuje się imponującymi poziomami wydajności i wysoką niezawodnością.

Pompy Rootsa PVR mają uszczelnienia typu O-ring na kołnierzach obudowy. Do innych istotnych zalet stopnia dmuchawy należą szczelność próżniowa i chłodzenie powietrzem. Smarowanie olejem następuje przez smarowanie rozbryzgowe. Komora tłoczenia jest chroniona przez połączone uszczelnienia labiryntowe z pierścieniem prostokątnym rozbryzgowym i pierścieniem tłokowym. Zintegrowany silnik w hermetycznej obudowie zapewnia uszczelnienie wału napędowego, co pozwala wyeliminować kontakt wału z atmosferą.

Spośród dostępnych silników można wybrać modele pracujące z wysoką częstotliwością i maksymalną prędkością 7400 obr./min (125 Hz) lub częstotliwością sieci i maksymalną prędkością 2970 obr./min przy 50 Hz lub 3565 obr./min przy 60 Hz. Na życzenie silniki te mogą być stosowane z odpowiednimi przetwornicami częstotliwości do obsługi niższych prędkości i mniejszych wydajności.

Dzięki chłodzeniu silnika wodą pompy Rootsa obudowane firmy PVR nadają się do zastosowania w pomieszczeniach czystych. Na życzenie dostępne są silniki w hermetycznej obudowie chłodzone powietrzem.

Materiał obudowy wykonano ze specjalnej stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na korozję. W zależności od rodzaju procesu można wybrać jeden z dwóch wariantów silnika o wysokiej częstotliwości: Silniki C do pracy ciągłej zaprojektowano pod kątem maksymalnego obciążenia 50 mbar, natomiast silniki Y przy pracy cyklicznej mogą być obciążone do wartości 150 mbar (przez mniej niż 5 minut), obsługując znacznie krótsze okresy pracy pompy.

dmuchawa-roots-cm-techdmuchawa-roots-cm-tech

 

 

GM/GL CM-N

GM/GL CM-Y

GM/GL CM-C

Rodzaj zastosowania  Częstotliwość sieci Dla wysokiej częstotliwości, praca cykliczna Dla wysokiej częstotliwości, praca ciągła
Prędkość pompowania (m3/h)* 

od 170 do 9530

 od 450 do 15330 od 2400 do 15330
Częstotliwość pracy (Hz) * 50 oraz 60 min. 40 max 125 min. 40 max 120

* w zależności od pompy Roots

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa