Sprężarki łopatkowe Hydrovane

Sprężarki łopatkowe


related


Od wielu lat specjalizujemy się w spreżarkach i pompach opartych na technologii łopatkowej.
Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jej bezawaryjność. Dzięki bezpośredniemu napędowi i prostej konstrukcji sprężarek, nasi Klienci unikają remontu stopnia sprężającego nawet przez 100 000h.


Jakie są zalety łopatkowych sprężarek powietrza?

 
       

Stała wydajność, bez względu na ilość przepracowanych godzin

Dzięki samokompensacji łopatek, wydajność łopatkowej sprężarki powietrza pozostaje niezmienna w całym procesie eksploatacji.

4 x dłuższa praca, bez remontu stopnia sprężającego (w porównaniu do technologii śrubowej)

Stopień spreżający w technologii łopatkowej pracuje przy niskich obrotach.  Dzięki prostocie konstrukcji, proste czynności serwisowe mogą być wykonywane bezpośrednio na miejscu u użytkownika. Sprężarka powietrza Hydrovane nie posiada przekładni i pasków klinowych, co również znacząco wpływa na jej żywotność.

Dożywotnia gwarancja na łopatki

Wyjątkowa trwałość konstrukcji opartych na technologii łopatkowej sprawia, że producenci oferują bardzo korzystne warunki gwarancji na swoje produkty, a tym samym zapewniają użytkownikom pełne poczucie bezpieczeństwa. 10-letnia gwarancja sprężarki powietrza to gwarancja spokoju dla użytkownika.

Oszczędność energii

Właściwie dobrana sprężarka powietrza o zmiennej prędkości może przynieść znaczne oszczędności energii i być stabilnym źródłem sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu. Większość systemów sprężonego powietrza działa pomiędzy 50 a 75% nominalnej wydajności. Nasz system zmniejsza wewnętrzne ciśnienie w sprężarce do wartości 2 bar (brak obciążenia), zmniejszając tym samym zużycie energii aż do 20%. 

 

Jak działa łopatkowa sprężarka powietrza marki Hydrovane?

Konstrukcja sprężarek łopatkowych jest bardzo prosta. Dzięki temu urządzenia oparte na technologii łopatkowej są niezawodne i dużo bardziej trwałe niż sprężarki innych typów.

Jak działa układ sprężający?

W układzie sprężającym znajdziemy trzy podstawowe zespoły: stojan, wirnik i zestaw łopatek.
Wirnik o cylindrycznym kształcie umieszczono mimośrodowo względem obudowy (stojana). Łopatki umieszczone w osiowych wycięciach wirnika, poruszają się swobodnie w kierunku promieniowym. Pod wpływem siły odśrodkowej łopatki wysuwają się i chowają w trakcie obrotu wirnika, w zależności od ich położenia względem stojana.
Sprężenie powietrza następuje w skutek zmniejszenia objętości powietrza uwięzionego w przestrzeni między łopatkami, wirnikiem a stojanem. Jest to wynikiem mimośrodowego obrotu wirnika. Powietrze zostaje wypuszczone do systemu sprężonego przez zawór wylotowy w stojanie w momencie maksymalnego sprężenia.

Sprężarki Hydrovane są wyposażone w szereg dodatkowych układów, które podnoszą jakość sprężonego powietrza. M.in.  w układ olejowy, który za pomocą oleju wtryskiwanego do stojana, zmniejsza tarcie, uszczelnia i chłodzi nagrzewające się części sprężarki. Separatory oleju (wstępny i końcowy) usuwają opary oleju ze sprężonego powietrza, a w chłodnicy powietrze jest oczyszczane z cząsteczek wody.

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa