Sprężarki śrubowe Champion

Sprężarki śrubowe


related 

Nasza oferta sprężarek śrubowych bazuje m.in. na produktach firmy Champion, która dostarcza urządzenia do produkcji wysokiej jakości sprężonego powietrza do zakładów na całym świecie. Oferujemy kompletny szereg sprężarek przeznaczonych do ciągłej pracy nawet w agresywnych środowiskach.

Sprężarki śrubowe charakteryzują się modularnością, jakością działania, efektywnością energetyczną, niskimi kosztami pracy i utrzymania oraz łatwością instalacji i obsługi. Stanowią one nie tylko finansową inwestycję, lecz są również kluczowym elementem w procesie produkcyjnym dostarczając w sposób ciągły wysokiej jakości i tanie sprężone powietrze.

Sprężarki Champion są wyjątkowo ciche, a jednocześnie przyjazne środowisku dzięki zmniejszonemu poborowi mocy i zastosowaniu łatwo utylizowanych materiałów. Tryb start/stop zmniejsza pobór energii, gdyż sprężarka działa tylko
wówczas, gdy jest potrzebna.

related Podstawowe dane techniczne sprężarek śrubowych:
 • Olejowe
 • Jednostopniowe obrotowe sprężarki śrubowe
 • Modele ze stałą i zmienną prędkością obrotową
 • Przekładnia pasowa
 • Start gwiazda/trójkąt
 • Zakres ciśnień 7.5 - 13 bar
 • Silnik elektryczny 2.2 kW do 75 kW - IE3
 • Konstrukcja modularna obejmująca zbiorniki i osuszacze
 • Sterowniki C-PRO 1.0 i C-MASTER
 • Dostępne gwarancje rozszerzone

 

 

related

Opcjonalny zestaw z osuszaczem i zbiornikiem

Taka konfiguracja oferuje zintegrowane centrum wytwarzania i przygotowania sprężonego powietrza.

• Łatwość instalacji
• Gotowe do pracy
• Mała zajętość powierzchni
related

Nowy zintegrowany układ sprężający


• Wysoka wydajność
• Niska prędkość obrotowa
• Niski koszty energii
• Separator oleju, filtr oleju i zawór termostatyczny obejścia zintegrowany z układem sprężającym
• Zmniejszona liczby przyłączy

 
related 

Praca w temperaturze otoczenia do 45°C

Wydajny system wentylacji
gwarantuje optymalne chłodzenie, a temperatura powietrza jest tylko o 8-10 °C wyższa od otoczenia.
Efektywne i ultra kompaktowe wymienniki ciepła pracują efektywnie w temperaturach otoczenia do 45 °C.

related 

Łatwość konserwacji


Sprężarki te charakteryzują się łatwym dostępem do punktów serwisowych. Wszystkie panele obudowy można w prosty sposób zdemontować uzyskując pełny dostęp do wszystkich punktów serwisowych. Ograniczona liczba ruchomych części zmniejsza również koszty serwisowania.


related

Zawór ssący


Zwiększona wydajność
mechaniczna została uzyskana dzięki nowej pionowej konstrukcji zaworu ssącego. Pobierane powietrze przepływa prostą drogą, co gwarantuje niższe straty obciążenia. Włączanie i wyłączanie oraz odpowietrzenie sterowane jest przez zawór elektromagnetyczny. Zawór ten został zaprojektowany tak, aby liczba części była jak najmniejsza, co gwarantuje długoczasową trwałość i niskie koszty konserwacji.


related

System separacji powietrze/olej


Zwiększona niezawodność w połączeniu z mniejszą ilością orurowania jest wynikiem zastosowania zintegrowanego bloku pełniącego funkcję separatora powietrze-olej i filtra. Efektywność filtracji gwarantuje wyjątkowo niskie poziomy zawartości oleju w powietrzu do maksymalnie 3 ppm. Blok zawiera filtr oleju, filtr separatora oleju, zawór ciśnienia minimalnego, zawór bezpieczeństwa, termostat oleju i zawór zwrotny.

 

 
related

Sterownik C-PRO 1.0

(opcja do KA 4 i 5, standard do KA 7)
Elektroniczny sterownik C-PRO 1.0 informuje użytkownika o całkowitej liczbie godzin pracy, temperaturze pracy, a także wyświetla dodatkowe informacje:

 • Wymiana filtra powietrza
 • Wymiana filtra oleju
 • Wymiana filtra separatora
 • Wymiana oleju
 • Zalecenia dotyczące przeglądów okresowych
 • Zmiana nastaw ciśnienia może być w prosty sposób wykonana przy jego użyciu

Inteligentny sterownik C-MASTER

Prostota

Sterownik C-MASTER został zaprojektowany z myślą o uproszczeniu obsługi sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej. Nie musisz być specjalistą, aby obsługiwać takie sprężarki. Szczegółami zajmuje się sterownik i automatycznie dobiera parametry pracy do zapotrzebowania na sprężone powietrze oszczędzając energię. Zmiana nastawy ciśnienia jest tak prosta jak naciśnięcie jednego przycisku.

Komunikacja i sterowanie sekwencyjne

Opcjonalny moduł komunikacji umożliwia połączenie sprężarek z serii KSV i optymalizację pracy takiego systemu. To nie jest tylko równoważenie godzin pracy lub prosty schemat sekwencyjny ON / OFF. Nasz sterownik umożliwia prawdziwą optymalizację efektywności działania, gdyż zna możliwości wszystkich sprężarek i koordynuje ich pracę.

Zaawansowany wyświetlacz

Sterownik wyposażony jest w czterowierszowy wyswietlacz z menu i przyciski nawigacyjne. Dwa wiersze wyświetlaja informacje takie jak ciśnienie, temperatura, czas pracy itd. W dóch kolejnych wierszach wyświetlane są komunikaty informacyjne, komunikaty awarii i informacje serwisowe.

related

related

CT: Oszczędne osuszacze chłodnicze

Dzięki wprowadzeniu nowej generacji CT osuszaczy chłodniczych o małym poborze mocy, znacznym zmianom uległa nasza oferta
produktów do obsługi sprężonego powietrza, jak też koncepcja działania zbiorników ciepła, co doprowadziło do międzynarodowego sukcesu osuszaczy CT. Nowe osuszacze FlexiDry charakteryzują się oszczędnością poboru energii, niezawodnością i niskimi kosztami operacyjnymi, gdyż są zdolne do adaptacji do rzeczywistych potrzeb systemów sprężonego powietrza. System regulacji osuszaczy steruje ich pracą, gwarantując najbardziej efektywną metodę osuszania sprężonego
powietrza oraz dużą oszczędność energii i wyjątkową stabilność punktu rosy w dynamicznie zmiennych warunkach.

• Nowy wysokowydajny wymiennik ciepła
• Duże oszczędności energii
• Minimalny spadek ciśnienia
• Znikomy wpływ na środowisko
• Zmniejszony ślad węglowy
• Łatwość instalacji
• Łatwość serwisowania
• Maksymalna niezawodność

Wersje o zmiennej prędkości obrotowej:
Inteligentne rozwiązanie

Sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej mogą w efektywny i niezawodny sposób reagować na zmienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze w większości instalacji przemysłowych. Sprężarki te zmniejszają lub zwiększają
prędkość obrotową dostosowując się do zmian zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dobrze dobrana sprężarka o zmiennej prędkości obrotowej znacznie zmniejsza koszty energii i jest stabilnym źródłem sprężonego powietrza.

related

   

MOC NOM. kW KOSZTY OPERACYJNE NA ROK (5000 godz.) dla cen KWH (Euro) 
  0,06 0,08 0,10 0,12 0,14 0,16
15 4495 5990 7490 8985 10483 11980
18 5540 7390 9235 11080 12930 14775
22 6590 8785 10980 13180 15375 17570

Do pobrania Kalkulatory

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa